22 October 2012

Međunarodni juniorski turnir u slobodnom stilu "Nikola Tesla" u Obrenovcu

U subotu 06.07. održan je Međunarodni juniorski turnir u slobodnom stilu "Nikola Tesla" u Obrenovcu na kome su učestvovali takmičari R.K. "Vitez" ostvarivši odličan rezultat, tri učesnika osvojila su tri medalje. Vitomir Dokić je u najbrojnijoj kategoriji do 74 kg osvojio treće mesto a od pobede i učešća u finalu su odlučivale sekunde gde Vitomir nije uspeo da zadrži vođstvo protiv iskusnijeg takmičara iz Slovačke. Odlično su rvali i teškaši do 120 kg, Aleksanar Isailović juniorski prvak Srbije je osvojio zlatnu medalju pobedivši u finalu svoj klupskog druga Dejana Čikarića koji je još uvek kadet.
Ovom takmičenju je prethodio petodnevni kamp za stručno usavršavanje trenera i juniora u slobodnom stilu koji je vodio makedonski stručnjak Strašo Gligorov.
U okviru šabačkog plivačkog maratona i ove godine biće održano Prvenstvo Srbije u rvanju napesku za sve uzraste u muškoj i ženskoj konkurenciji na kome se očekuje ponavljanje uspeha od prosle godine gde je RK "Vitez" bio najuspešniji klub.