01 October 2024

Prvenstvo Srbije za pionire U13, Sombor 2023.

Još jedan bogat takmičarski vikend je iza članova "Viteza". U Hrvatskoj, u Poreču je održan međunarodni turnir "Svetski festival rvanja" na kome je Ivana Gajić još jednom potvrdila da se radi o jednoj od najperspektivnijih takmičarki u regionu, osvojivši zlatnu medalju.
U Somboru su se nadmetali pioniri do 13 godina na prvenstvu Srbije u grčko-rimskom stilu. Nastupilo je oko 150 boraca iz 26 klubova a "Vitezovi" su osvojili dve medalje i ekipno sedmo mesto.
U kategoriji do 48 kg Petar Gavrić je posle titule vicešampiona u uzrastu pionira do 15 godina, postao prvak Srbije dok je Aleksandar Damnjanović do 85 kg izgubio finalnu borbu i osvojio srebro. Blizu medalja na državnom prvenstvu su bili Danilo Bursać do 37 kg i Lazar Radin do 70 kg, koji su izgubili borbe za bronzane medalje.
Naredne subote u hali "Zorka" domaći "Vitez" dočekuje somborski "Soko" u Super ligi Srbije.